Ett stort tack!

– till alla er som kom och hjälpte till på städdagen!
När vi blir så många går det fort, det blir rent och snyggt i och omkring våra hus. Dessutom är det trevligt att träffa sina grannar och få ansikten på de som bor i vår fina förening.

– till alla er som respekterade märkningen av cyklar i cykel-förråden (vilket var nästan alla). Det gjorde att vi kunde städa förråden på ett effektivt sätt.

– till alla er som hörsammade att ta bort bilarna i garagen inför städningen. Nu är våra garage rena och fina igen.

– till alla er som satte dörrlåset i serviceläge eller var hemma under den obligatorisk ventilationskontrollen, OVK’n. Hela 68 av 72 lägenheter dvs cirka 94%, gavs tillträde till antingen via serviceläge på låsen eller helt enkelt genom att någon var hemma.

– till Nils-Erik Jonsson, för den tid och det engagemang han har lagt ner i arbetet med vår förening, både som vår första ordförande 2012-2013 och som vice ordförande 2014. Nils-Erik lämnar inte bara styrelsen utan även vår förening då han flyttar med sin fru efter sommaren till en ny lägenhet söder om stan.
Varmt lycka till med nya boendet önskar resterande i styrelsen.